Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 05 lis 2022 13:08. Sada je: 05 lis 2022 13:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Koopor Mini
PostPostano: 22 lis 2015 11:22 

Prva recenzija. Vidio mod na netu,svidio mi se dizajn,a cijena nije bila prevelika. Kako sam nedavno posijao istick,činio se kao praktična zamjena.

Dimenzije su:83.8*41*24.5 i masa 120g
Materijal izrade je kombinacija SS i cinkove legure.

U ruci je tek neznatno veći od istick 30w,no osjetno je teži i robusniji. Izrada je solidna,završna obrada dobra. Ne dolazi sa integriranom baterijom,prima jednu 18650. Izlazna snaga je 60w i u TC ide do 315 C. Dolazi u dvije boje,srebrena i crna. Uzeo crnu. Poklopac baterije drže dva magneta i posao odrađuju dobro. Nema nikakvog klapanja osim što fire gumb malko zazveči kad se mod jače protrese.

Display prikazuje sve relevantne podatke:stanje baterije,otpor grijača,temperaturu/snagu. Ima dovoljno opcija,ali meni je malo zbrčkan,a upute za upotrebu su napisane relativno loše,tj nerazumljivo i tipično kineski. Nakon dešifriranja što je autor htio reći i surfanja po netu,skužio sam što sve nudi. Ukratko,u TC radi standardno sa ni i ti zavojnicama te ima 3 opcije tc,soft normal i hard. Razlika je u brzini zagrijavanja,tj maksimalnoj snazi koju mod koristi za zagrijavanje i shodno tome brzini kojom dostiže postavljenu temperaturu.

Koristim melo tank gore i isprobao sa ni200 0,15 ohma i običnim 0,5 ohma grijačem. U tc modu nije bilo dry hitova i s tim djelom sam zadovoljan. Vw radi dobro,isprobao ga do 30w. Preko ne koristim jer mi ne paše.

Ukratko,mod je onako,ok. Nije nešto što će oduševiti stare iskusnjare,ali kao zamjena za istick je i više nego dobar s obzirom da je tek neznatno skuplji. Prednost je materijal izrade i izmjenjiva baterija. Nedostatci su loš manual,malo čudan meni,510 navoj koji je flush sa uređajem tako da je moguće grebanje gornje strane ako se prejako zašarafi ati. Veliki minus je što ima micro usb utor s donje strane uređaja koji je samo za upgrade firmwarea i preko kojeg se ne može puniti baterija. Lagano gloss finiš je pomalo magnet za otiske prstiju i packe. O dužini trajanja baterije nebih jer su baterije koje koristim malo starije i na pola svog životnog ciklusa. Slike stavim ako nekoga zanima.

Povratak na vrh

Naslov: Re: Koopor Mini
PostPostano: 22 lis 2015 11:39 
Moderator

stavi koju sliku...da recenzija bude potpuna...inače :plus: za rivju

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 22 lis 2015 12:06 

:dobar: :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 22 lis 2015 12:18 

Evo,slike,sličiceee :)

Sa strane,fora grafika
slika

Magnetski poklopac
slika

Displej
slika

Samo da nadodam. Ima zaštitu od uporabe preslabih baterija (premalo A). Stavio svježe napunjenu crvenu efesticu,melo sa 0,15 otporom, i kad se stisne fire gumb mod izbaci da je slaba baterija. Ali sa nautilusom gore i grijačem od 1.8 ohma normalno radi.

Povratak na vrh

PostPostano: 22 lis 2015 12:26 

Evo, ako i ja smijem malo nadodat... isti mod koristim ima već 10tak dana i kako je kolega spomenuo, atty (u mom slučaju goblin mini) zagrebe boju na dosjedu sa modom.
Isto tako sam primjetio da je dosta čudan prilikom očitavanja otpora grijača (već spomenuto na raznim rivjuovima)... nije mi dosad ni jednom pokazao točnu vrijednost. Doduše, u postavkama možete korigirat vrijednost do +/- 0,05 Ohm, ali nekad zna falit i do 0,2 Ohma i više.
Što se baterije tiče, koristim nove 2200mA samsung 22f (nisu nešto, al eto..) baterije i jedva izdrže dan korištenja (tank od 3ml) na snazi oko 18w.
Inaće, kako mi je ovo prvi regulirani mod, ja sam zadovoljan. Uz svoje nedostatke jako je sexy, hehe :zvoncica:

edit: eh, da, i display na suncu je nečitljiv. Vidija sam da ljudi skidaju tempered glass sa ekrena ali nije neka velika srića.
Isto, firmware novi je vani ali update se može napravit jedino sa posebnim interfejsom koji košta 35 USD. Stupid.

Povratak na vrh

PostPostano: 26 lis 2015 11:12 

pak je napisao:
...Isto tako sam primjetio da je dosta čudan prilikom očitavanja otpora grijača (već spomenuto na raznim rivjuovima)... nije mi dosad ni jednom pokazao točnu vrijednost. Doduše, u postavkama možete korigirat vrijednost do +/- 0,05 Ohm, ali nekad zna falit i do 0,2 Ohma i više...

Edit2: Što se otpora tiće, ipak nije toliki "problem" u Mod-u već je tribalo rastavit i očistit AFC od subtank mini-ja. Mali pomak u očitanju i dalje postoji ali je sada u okvirima gdje se može korigirat u postavkama.

Povratak na vrh

PostPostano: 25 sij 2016 22:30 

I nakon cca 6 mjeseci otišao moj koopor nebu pod oblake. Krepo. Ošo. Počelo je sve prije dva dana. Mod je bio u ruksaku,u svom pretincu di inače stoji. Odjednom samo čujem kako krči coil,otvaram panično ruksak,frajer se sam upalio i radi,a gumb nije ni pritisnut. Nakon toga se još par puta sam od sebe upalio dok je stajao na stolu. Ništa,zaključam ga kad ne parim. I display se svakih toliko sam od sebe upali,ali kako je zaključan ne pušta struju na ati. Danas ujutro radi normalno prvih sat vremena. No popodne kreće zabava. Prvo se opet pali sam od sebe. I kad se upali prestane puštat struju jedino kad stisnem fire gumb. Onda ga više nisam mogao zaključat. Klikam za zaključat,on to ne registrira nego ili 5 puta pusti struju ili uđe u menu. Pocuclao tako cca pol baterije. Blesirao se,fire buton prestao reagirati. Na kraju ga ugasio preko menia. Stavim novu svježu bateriju i idem ga upaliti. I ništa. Ne reagira. Brzi,kratki,spori,dugi pritisci -ništa. Ne pali se više. Nešto se zblesiralo i mislim da je elektronika otišla. :(

Povratak na vrh

PostPostano: 25 sij 2016 22:45 

Jel bio u doticaju s vodom ili vlagom,naime,imao sam slican slucaj sa subox minijem,sam se palio i gasio.Rastavi ga dokle ide i ostavi negdje da se dobro osusi.Nakon susenja,subox je proradio i jos uvjek radi,neznam jel kod tebe to slucaj al vrijedi pokusati.

Povratak na vrh

PostPostano: 25 sij 2016 23:01 

Nikakav doticaj sa vodom,vlaga jedino iz zraka,ali živim u zagrebu,grijanje na toplanu i zrak suh,na poslu isto nije vlaga velika (radi kompova je klimatizacija precizno podešena). Rastaviti mogu jedino to da skinem vrata za bateriju. Ima dva mala šarafića za koje nekako sumnjam da su zapravo zakovice jer nibus uđe ali se nema za što primiti (praktički skroz okruglo je). Ostaviti ću ga tako otvorenog dan dva pa probati ponovo. Redovito obrišem ako ati procuri,niti jednom nije pao ili nešto tako. Ok,jednom ili dva puta sam ga prevrnuo na stolu,ali to nebi smjelo utjecati.

Povratak na vrh

[ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: