Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 14 stu 2019 16:53. Sada je: 14 stu 2019 16:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 53 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
 Naslov: Re: Ketogena prehrana
PostPostano: 04 ruj 2019 13:08 

da malo dignem temu.
1.7. sam krenuo na Keto, ali ovaj put pravi zdravi Keto. tad sam imao 130kg. sad sam na 119 na 180cm visine. je, u prvih mjesec dana sam skinuo 7kg, u prošlom samo 4, prvenstveno zato što sam imao 3 cheat daya, a zadnji je bio vjenčanje gdje sam u 2 dana dignuo s 119 na 122.5 :zu: al ajde sad sam opet dole. Dakle, jaja, jaja jaja, srdele, srdele, srdele, sir, sir, sir :lol:, masline, pomidor, maslinovo ulje, i naravno...mesino.
uz keto, primjenjujem i Itermittent fasting, dakle, post. One meal a day neću nikad postić. dakle, sa IF je cilj čim rijeđe jest. Long story short, svai put kad jedemo, bilo što, pa i crno graška, inzulin se diže. Ugljihidrati i pogotovo šećeri ga dižu puno više nego masti. ali masti isto dižu. dok god je inzulin viši od svoje bazne vrijednosti, nema sagorjevanja masnoća. kad se inzulin digne, treba mu jedno vrijeme da se spusti. ako često jedemo, bit će malo vremena na svojoj "baznoj vrijednosti. Fastingom, ga duži vremenski period držimo "dole". Dakle, IF se ne radi svaki dan, jer bi se tijeli vremenom naučilo na smanjeni unod ugljihodrata ( jer jedem 2 obroka dnevno na IF) te pri povećanju na 3 obroka dnevno, dobivale bi se kile. A i "benefiti" fastinga bi se smanjile kad bi se to držalo svaki dan. 4-5 tjedno se može, Dakle, obrok prije posta, potrebno je unjeti više masnoća jer masnoće nas dugo vremena drže sitim. stvarno dugo. Dakle, jedem u 7-8 navečer, do sita i ne jedem više ništa do 15-16h drugi dan. i onda opet u 19.-20.h, Skratio sam vrijeme jedenja na 4h, uz 20 sati nejedenja. najveće pogodnosti za tijelo, kako kažu doktori na Youtubeu, je nakon 16. sata nejedenja. Topljenje masti počinje tek nakon 12 sati posta. najviše izdržim 21 sati, s time da znam ubaciti i vježbanje 2 sata prije prekida posta, u vidu lupanja u vreću cca 45 min. da, lupanje u vreću, jer ovo šta ja radim nije box :zu: vježbanje isto smanji glad. dok se posti, može se pit crna kava bez zaslaživača i mlijeka, čaj i voda. dakle, što god stavite u usta, prekida post. samo ove 3 stvari se može. idealno je pit vode: težina u "poundima" podjeljeno sa 2, puta ounces. meni je 3.8 litara, ja drmnem i 5 litara na dan.
isto tako, potrebno je jest dosta povrća, akko ovaj jeda kaže, minimalno 7-10 šalica na dan, da bi jetra normalno funkcionirala

stvarno, nisam gladanm a ako i jesam, maznem litru vode pa više nisam. evo, jučer sam jeo u 20h, sad je 13, ne osjećam glad uopće. a nisam popio niti litru vode danas. a kad sam jeo "normalnu prehranu" s ugljihodratima, bio bih gladan nakon 7-10 sati. kao pas.

zasadm mi nije teško pridržavati se dijete, svako toliko ubacim neki novi recept u kolotečinu, imam zamjenu za pizzu, hamburger, napravim i mac and cheese, sladoled, kakao, paštu, ma nije loše. najviše što sam dosad izdržao na nekoj dijeti je 2 mjeseca, sad se nadam da ću dosta duže. Pogledao sam dosta videa, i mislim da sam ovaj put spremniji otpast.

EDIT: 15.45, još nisam gladan. malo se osjeti da bi se moglo jest al ništ više. 20 sati prošlo, još 1

Povratak na vrh

PostPostano: 05 ruj 2019 00:06 
Administrator

:dobar:

Da velim i ja svoja iskustva s postom od prosle jeseni.
Prvi mjesec sam izgubio 13kg, minus je sto kod oni pricali gube se i misici. No logika je govorila da ce to tako biti i prije nego sto sam poceo. A misica sam ionako zadnjih godina nabio i vise nego sto mi treba.
Post je trajao dnevno 16-18 sati. U vrijeme jela uzimao sam i ugljikohidrate ali sam svejedno gubio na tezini. Ako sam u toku posta bas bio jako gladan, osim vode, caja i kave uzimao sam glukomanan. To su kapsule od korjena jedne indijske biljke pod imenom ... konjak.
:zu:
Radi se o cistim vlaknima koji s vodom nabubre i nema vise osjecaja gladi.
Sad sam trenutno opet na postu i kile se tope. Jedino sam pojacao vjezbanje - utezi, bicikl, nordijsko hodanje samo da odrzim misice na okupu.

ALI kod posta ono sto je vaznije od gubljenja kila je AUTOFAGIJA.
Pun je net objasnjenja o tome i japancu koji je prije tri godine dobio nobelovu nagradu, ali u kratko, organizam nakon 12 sati nejedenja koristi stare i odumrle stanice, kao i tumoraste za prehranu
Za autofagiju je bitno u toku djela dana kad jedemo uzimati proteine i povrce u ne pretjeranoj kolicini.

E da ako netko misli za onih 13kg da je to voda ... neka razmisli jos jednom. Da se tolika voda izgubi svatko bi zavrsio u bolnici zbog teske dehidracije.

Povratak na vrh

PostPostano: 05 ruj 2019 14:07 

S tim glukomananom isto prekidaš post. vlakna. samo da znaš.
Pa koliki si ti da si u mjesec dana izgubio 13 kg? :zu:
Svaka čast na držanju dijete i uspjesima!

negdje sam čuo, da ketogenom prehranom se može usporiti tumorske stanice, jer se kao one povećavaju s unesenim ugljikohidratima. Ne znam da li si na ketu, ali ne smije se previše proteina unijet, jer će tijelo počet proteine pretvarat u šećer, pa s time prekidaš ketozu. preporuka je s prvim obrokom unijet malo više masti, ručak s više proteina i manje masti i navečer manje proteina više masti. Povrća možeš koliko oćeš, kao i vode, jer ne smiješ dehidrirati tokom posta.

koliko vježbaš tjedno tj koliko si u pokretu? ja baš i nisam, 1 km dnevno prehodam, plus vreća kad se natjeram a to je zadnja 3 tjedna 0, a prije 3-4 puta tjedno. otpadao sam i ovaj mjesec, iako nisam ništa vježbao. naravno, pojačat ću jer oću brže otpadat

Povratak na vrh

[ 53 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: