Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 09 kol 2020 08:02. Sada je: 09 kol 2020 08:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 114 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Ketogena prehrana
PostPostano: 29 stu 2019 00:11 
Administrator

Za povecanje misicne mase ipak su najbolji utezi. Jasno kalistenika i joga su isto vjezbe s utezima samo umjesto zeljeza koristimo tezinu vlastitog tijela.
Zanimljivo sto sam uocio kod sebe dok sam u ketozi. Ne mogu naravano dignuti vecu tezinu, ali broj ponavljanja bez problema poduplam.

I moj recept za bulletproof kavu:
Skuham kavu, ubacim u blender, dodam zlicu maslaca i zlicu kokosovog ulja, malo cimeta, zavrtim i gotovo. Volim period hranjenja zavrsiti s tim.

BTW Preporuka za knjigu Dalibora Petrinica - Postom do zdravlja i dugovjecnosti.

Povratak na vrh

PostPostano: 29 stu 2019 00:37 

Da li bulletproof kava prekida fasting? Prekjučer sam ju probao i super mi je, sad bih najradije svako jutro. Gledam jednog youtjubera, kaže da prekida, dok neki drugi su testirali razinu ketona i glukoze u krvi, te maslac u kavi je cak u 2 sata povećao proj ketona, a nije dignuo šećer, te oni kažu da po tome ne prekida fasting. Što si ti o tome pročitao?

Vtc mini + Brunhilde DL

Povratak na vrh

PostPostano: 29 stu 2019 09:34 

Bulletproof kava ne prekida ketozu, ali prekida post. Svaka kalorija realno prekida post

Povratak na vrh

PostPostano: 29 stu 2019 10:03 
Administrator

buje3000 je napisao:
Da li bulletproof kava prekida fasting? Prekjučer sam ju probao i super mi je, sad bih najradije svako jutro. Gledam jednog youtjubera, kaže da prekida, dok neki drugi su testirali razinu ketona i glukoze u krvi, te maslac u kavi je cak u 2 sata povećao proj ketona, a nije dignuo šećer, te oni kažu da po tome ne prekida fasting. Što si ti o tome pročitao?

Naravno da prekida post, to je bomba od zdravih masti. I bas zato ne prekida ketozu jer nema UH. Nadam se da ne stavljas secer u nju?

Nabavio sam si i ovo: https://www.ebay.com/itm/233165551971?V ... 3165551971

Povratak na vrh

PostPostano: 29 stu 2019 11:46 

Neznam zakaj ali ja sam na keto stalno gladan

Povratak na vrh

PostPostano: 29 stu 2019 12:10 
Administrator

lutherus je napisao:
Neznam zakaj ali ja sam na keto stalno gladan

:) Nije da ja nisam gladan, ali sad je sve drugacije. Glad je jedan sasvim obican osjecaj, ali nema žudnje za jelom. Nemoram jesti sad i odmah. Nego - gladan sam - Ok jest cu sutra :lol:

Povratak na vrh

PostPostano: 29 stu 2019 15:26 

lutherus pojačaj masnoce. tek nakon cca mjesec dva na ketu možeš smanjivati masnoće. Dakle, ako ne držiš post - intermettent fasting, jedi koliko ti treba. Ujutro možeš 3 jaja, 200g povrća, slaninu i pancetu s jajima. Za ručak 200g mesa i povrce, navečer opet malo masnije. možeš napraviti onu majonetu za koju sam stavio recept i to jest sa svim jelima i u većoj količini. Jedi i plavu ribu, tunu, sardine, plavice, skuše.

Ako imaš recimo 110 kila, onda ti je dnevno potrebno 2000-2200 kalorija. iračunao sam sebi po jednoj formuli. ako imaš recimo 128 kila treba ti 2600 kalorija. i to ako ne vjezbas niti jednom u tjednu. ako vjezbas 1-3 puta tjedno, ukupni broj ovih kalorija pomnozi s koeficijentom 1.37 i onda dobiješ broj kalorija u danu koliko ti treba za održavanje kilaže. Kilogram masti ima cca 900 kalorija. Ako ti treba recimo 2700 kalorija, to je 3 x 900 - 300g masnoca dnevno. Da jedeš svaki dan 200g masnoca, opet biš bio u deficitu 100g na dan i otpao biš kilogram svakih 9 dana što je ok ritam. Dok god su masnoće iz industrijski nepreradjene hrane si dobar. Nećeš uspijet pojesti 200g masnoća na dan ne brini. 100-150g na dan je meni uvrh glave, i to ako se prezderavam masnim, što je rijetko. Često postim, 5 dana u tjednu, te mi je prvi obrok u 4 popodne a zadnji u 7-9 navečer, kako kad. Dakle da ponovim, prvi obrok bi ti trebao imati više masnoća manje proteina. Unosom masnoća ujutro povećavaš koncentraciju ketona u krvi i time pospješuješ mršavljenje. Drugi obrok, ručak, manje masnoća više proteina, a navečer manje proteina više masnoća i tako je optimalno, no ako i radiš drugačije nije problem. Kad jedem ribu, dakle 2-3 puta tjedno, jedem ju navečer pred post. Duže si od nje sit. Bijela nema te karakteristike. Znam navečer i avokada pojest, kao i malo, recimo 50g, oraha ili badema. Kikiriki bolje ne, i cashews ne. Zdrave masnoće uglavnom, sir bolje ne svaki dan, on ne spada u tzv clean keto. Nije toliko zdrav. Uglavnom povećaj masnoće i nemaš problema. Jedi puno povrca, pozeljno je 7-10 šalica povrća na dan, da bi ti jetra radila kako treba i riješila posao iako uzimaš više masnoca.

Kad sam gladan najčešće oko 10-11 ujutro, a trebam čekat 4 popodne, popijem litru vode, eksam po pola litre i to me zapuni i više nisam gladan. Ne odmah, ali prestanem biti gladan kroz 15 min. Ako nemaš veliki želudac, će ti i 5-6 decilitara biti dosta.

Isto tako, ako postiš, moraš unijeti puno više vode u sebe dok postiš. Za moju bivšu težinu, 128kg, po nekoj formuli, mi je trebalo 4.8 litara vode/tekućine na dan. Gubljenjem kila treba ti naravno manje. Možeš u vodu rastopiti i soli, ne običnu sol, nego neku s više minerala tipa himalajsku i sl. Na ketu gubiš vodu a time i elektrolite, te je pozeljno unijesti više natrija - kroz sol, magnezija, i kalija. Magnezij se uzima i kroz hranu a možei i kroz tabletice. Ako sol uzimaš samo s hranom, nema previše soli. Soliš dokle ti hrana nije pre slana i to je to. Soljenjem hrane ćeš više zadrzavat vodu, a time nećeš gubiti elektrolite toliko. Kalij malo teze, kako su tablete uglavnom od 100-500mg, možep razmišljati o nabavci kalijeve soli, kalijevog klorida?, i slično te i to stavljati u vodu, jer ti treba dnevno cca 2000-3300mg kalija na dan. Ako nemaš dovoljno kalija, mršavljenje neće biti efikasno kao i da ga imaš dovoljno. To koliko ga točno treba dnevno ne znam sa sigurnošću reći, to nađi sam. Ja koristim DMove tabletice, kalij 475mg plus magnezij. E da, i treba ti B komplex. Te 3 stvari uzimam dodatno, svaki drugi dan, ili kad se sjetim.

Tenks Kinta, ove ketone stripove sam baš neki dan naručio. Na aliexpressu imaš iste te proizvode samo jeftinije. Ebay je ionako poznat kao raj za "dropshipping" što je poslovna praksa da nemaju doma te proizvode nego kad kupiš proizvod, prodavač ga kupi na aliexpressu i stavi tvoju adresu njima. Bez veze plaćat 20% više.

Ne stavljam šećer u ništa. Imam steviju, i stavljam ju samo u kakao i slastice, nikad u kavu. Ne mjenja mi u kavi nikad okus/gorčinu. Tako da se limitiram na 2g stevije na dan, ako ju uopće i uzmem.

Vtc mini + Brunhilde DL

Zadnja izmjena: buje3000; 29 stu 2019 15:53; ukupno mijenjano 1 put/a.

Povratak na vrh

PostPostano: 29 stu 2019 15:46 

editirao sam post

Vtc mini + Brunhilde DL

Povratak na vrh

PostPostano: 29 stu 2019 15:51 

Ja svaki dan popijem 375mg kapsuli magnezija, a kada treniram onda i 2.

Razmišljam pojačati vitamine sa K2D3 i sa ribljim uljem. Ima li smisla ili ću imati samo skupu pišaću, kao od raznoraznih multivitamina

Povratak na vrh

PostPostano: 29 stu 2019 15:54 

Riblje ulje ne znam što sadržava, ali omega 3 možeš, čak se i preporuča, a za što se preporuča ne znam.

Vtc mini + Brunhilde DL

Povratak na vrh

[ 114 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: