Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 07 pro 2019 06:54. Sada je: 07 pro 2019 06:54.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 10 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Švicarci prešli granicu: Legaliziran uzgoj marihuane
PostPostano: 22 stu 2011 12:32 
Administrator

ŽENEVA - Nova godina u nekoliko švicarskih kantona bit će stvarno vesela - od 1. siječnja stupit će na snagu zakon, takozvani Latinski sporazum, o legalizaciji uzgoja konoplje u domaćim uslovima.
Zakon dopušta da svaki stanovnik kantona Ženeva, Vo, Neuchatel i Friburg uzgaja po četiri snopa konoplje za vlastite potrebe, što neće izazvati administrativnu i kaznenu odgovornost. Neće biti potrebe ni da se prijavljuje uzgoj "trave".

Samo za više do četiri grma marihuane građanin će morati dobiti specijalnu četvorogodišnju dozvolu. Takav građanin, mora se registrirati kao poduzetnik, da ne bude osuđivan, da posjeduje čistu kreditnu povijest, da raspolaže specijalnom prostorijom i da se zna brinuti o ovoj biljci.

Parlamentarnci navedenih kantona već su ratificirali novi zakon. Takvim načinom organi pravosuđa i policija riješili su da se bore protiv nezakonitog prometa lakih narkotika.

Zanimljivo je da se ovako radikalna liberalizacija zakonodavstva dogodila u Švicarskoj u vrijeme jačanja borbe protiv prometa narkotika u mnogim europskim zemljama. U Nizozemskoj su čak uveli ograničenje za rad čuvenih coffee-shopova i prodaju "trave" turistima.

Prema mišljenju Igora Hohlova, eksperta Instituta za međunarodnu ekonomiju i odnose RAN, u bogatoj alpskoj konfederaciji, zbog specifičnog demokratskog uređenja, jednostavno je pobijedio pokret "Legalize", koji se zalaže za legalizaciju marihuane.

Povratak na vrh

Naslov: Re: Švicarci prešli granicu: Legaliziran uzgoj marihuane
PostPostano: 22 stu 2011 13:15 

Po meni bi svi oni propali, koji će k marihuana zdravom čoviku. Oni gore oće uspavanu naciju koja će se samo cerekat dok oni operiraju po državnim blagajnama. A ne naciju od akcije i reakcije. Ne bum meni otupili osjetila, pu pu, dosta mi je i ovog otrova sva srića da je neko izmislio paru. Daj radije pizzu, sladoled i malo koncentriranog l-carnitina tak je puno zabavnije. :boot:

Povratak na vrh

PostPostano: 23 stu 2011 10:57 

BRAVO, GENEVA!

Ako su alkohol i duhan legalni, vrijeme je već i za marihuanu.
Koliko ljudi samo umire ili uništava sebe i svoju porodicu od alkohola, što je sasvim legalno!
Moje je duboko uvjerenje da bi alkohol trebalo ograničiti/zabraniti/povećati davanja ili još bolje, konstruktivnije, opalit rigorozne novčane kazne za svakog ko se zatekne s preko toliko promila u krvi.
Masu san ljudi vidija koji rade nevjerojatne gluposti pod utjecajem alkohola.
Nikad nisan vidija da se neko potuka na travi, a kamo li što gore.

Trava je po mom mišljenju kudikamo manje štetna za zdravlje ljudi (ima čak i neka ljekovita svojstva) nego alkohol.

A da i ne govorimo o tome da bi se industrijskim uzgojem konoplje dobila sirovina za papir, tekstil i užad, kolko bi se manje šume posjeklo itd.

Ja sam za legalizaciju. To je jedini načlin da se kontrolira promet ovim bezazlenim narkotikom, a i razlike u cijeni bi se oborile drastično i time zatvorilo vrlo unosan izvor zarade kriminalnom miljeu.
A ljudi će nastaviti uzimati supstance koje mijenjaju svijest bilo one legalne ili ne, jer to rade otkad je svijeta u svim kulturama.

Povratak na vrh

PostPostano: 23 stu 2011 15:08 
Moderator

Ja sam definitivno protiv legalizacije.Kad bi se legalizirala, mnogo doktora koji se bave kemoterapijom, zračenjem kobaltnim bombama, kirurga i sl, bi izgubilo posao, jer opće je poznato da marica uništava mnoge vrste karcinoma, da ne nabrajam.Ima se i kupiti kod nas kao esencija, legalno, ali je cijena kao da letiš u svemir.Dakle NE.
Pa i naša vrla premijerka je izjavila da to troše samo SDP-ovci, HDZ to nikad ne bi probao, a kamoli dopustio, hm, jedino kad bi država dobila više nego preprodavači na crnjaka, onda bi bila druga stvar.Hebeš ponešto doktora, nek idu u penziju, ko ih j..e. :belj:

Povratak na vrh

PostPostano: 23 stu 2011 15:20 
Administrator

Rijetko kvalitetna diskusija :brav:

Povratak na vrh

PostPostano: 23 stu 2011 20:10 

Kinta je napisao:
Rijetko kvalitetna diskusija :brav:

Kintaaaaaa.......:angry_shake: cekam,gledam i nikako da skontam koja je veza ovog klipa i gandze :bli: :bli:

:aha: I tek sad vidim da si aludirao na "Ocemo jos"...... :mrgreen: :mrgreen:

Povratak na vrh

PostPostano: 24 stu 2011 00:36 
Administrator

Karo je napisao:
Kinta je napisao:

Kintaaaaaa.......:angry_shake: cekam,gledam i nikako da skontam koja je veza ovog klipa i gandze :bli: :bli:

:aha: I tek sad vidim da si aludirao na "Ocemo jos"...... :mrgreen: :mrgreen:

Da si trosio maricu ona bi ti prosirila kapilare u mozgu i sad ne bi imao ovakvih problema.
:mrgreen:
A ako i bi, bar se nebi sekirao.
:lol:

Povratak na vrh

PostPostano: 24 stu 2011 08:37 
Moderator

Da djelovanje je dobro, bolje nego kod, recimo apaurina ili sl.Boli te i dalje, al te boli kurac što te boli. :belj:

Povratak na vrh

PostPostano: 24 stu 2011 11:00 

Ma trosio sam ja nju....ali stigli smo do momenta kad je ona pocela mene da trosi :belj:

Povratak na vrh

PostPostano: 30 pro 2011 11:38 
Administrator

Bas citam da je i Svedska legalizirala uzgoj marice za svoje potrebe.

Povratak na vrh

[ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: